tłumaczenia tekstów
Creative,  Usługi

Tłumaczenia tekstów z/na język obcy – Advance Biuro Tłumaczeń

Na porządku dziennym zarówno dla firm czy instytucji w przypadku szeroko rozumianego biznesu, styczność z językami obcymi jest codziennością. Reklamy, kontrakty czy także umowy mogą okazać się dla przeciętnego użytkownika, na przykład języka niemieckiego lub angielskiego, szczególnie trudne.

Tłumaczenia tekstów – Biuro Tłumaczeń Advance

W takim przypadku pomocne może okazać się skorzystanie z usług najlepszego biura tłumaczeń jakim jest Advance. Oferują one rzetelne oraz jakościowe tłumaczenia, które możemy otrzymać w stosunkowo niedługim czasie. Każdy tłumacz przysięgły może poszczycić się bogatym doświadczeniem w tłumaczeniu tekstów oraz wykonuje swoją pracę bardzo skrupulatnie. Tłumaczenia tekstów umów lub kontraktów oraz tłumaczenia prawnicze są kluczowe w pracy każdej działalności. Pozwalają one na dokładne zrozumienie umowy oraz wynegocjowanie jak najkorzystniejszych warunków. Tłumacz podejmujący się tłumaczenia tekstów prawniczych musi być bardzo dokładny, ponieważ w tym typie tekstów każde słowo ma duże znaczenie.

Biuro Tłumaczeń Advance
Biuro Tłumaczeń Advance

Tłumaczenia medyczne możemy otrzymać w wielu językach. Bardzo często zdarza się że tłumacze z tej dziedziny są również lekarzami bądź osobami posiadającymi wiedzę specjalistyczną potrzebną do precyzyjnego i poprawnego przetłumaczenia tekstu. Dzięki temu możemy być pewni, że otrzymamy tłumaczenie najwyższej jakości. Warto także zwrócić uwagę na to, czy biuro tłumaczeń oferuje objęcie tłumaczenia klauzulą poufności.

Tłumaczenia prawnicze, tłumaczenia medyczne, tłumaczenia kontraktów

Wykonujemy tłumaczenia tekstów pisemne i tłumaczenia ustne w kategoriach jak:

Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych
 • Elektryka
 • Logistyka
 • Medycyna
 • Prawo
 • Finanse
 • Budownictwo
 • Medycyna
 • Prawo
 • Handel
 • Bankowość
 • Ekonomia
 • Ubezpieczenia
 • Reklama
 • Technika

Tłumaczenia z ww. dziedzin opracowywane są przez tłumaczy specjalizujących się wyłącznie w danej dziedzinie. W przypadku tłumaczeń o szczególnym stopniu trudności wymagających znajomości słownictwa branżowego, prosimy Państwa o przekazanie nam źródła fachowego słownictwa.

Tłumaczenia o urzędowym znaczeniu

Artykuły czy dokumenty napisane w języku obcym nie są czytelne dla każdego. Poziom znajomości mowy obcego państwa w Polsce wciąż nie jest zbyt wysoki. Szczególnie widać to na przykładzie urzędów publicznych. Tam, gdzie w grę wchodzi przedłożenie przez petenta dokumentu sporządzonego w języki obcym tam też potrzebny jest tłumacz przysięgły, a dokładniej sporządzenie przez niego tłumaczenia uwierzytelnionego. Co to oznacza w praktyce?

Tłumaczenia tekstów - Biuro Tłumaczeń Advance
Tłumaczenia tekstów – Biuro Tłumaczeń Advance

Tłumacz (przede wszystkim przysięgły) powinien być i jest zawodem zaufania publicznego, którego można porównać nawet z notariuszem. Choć nie jest typowym urzędnikiem państwowym w ścisłym tego słowa rozumieniu, to wychodzące spod jego ręki przetłumaczone teksty mogą mieć taki właśnie walor. Z tego też powodu jego rolę można uznać za wspierająca pracę administracji publicznej.

Przykładem dokumentów, które podlegają najczęściej przekładowi przez tłumacza przysięgłego są: akty stanu cywilnego – chrztu, ślubu, zgonu; dokumenty związane z rejestracją pojazdów – np. zagraniczne dowody rejestracyjnej, umowy kupna/sprzedaży, sporządzone w języku obcym, czy też wszelkiego rodzaju inne umowy i zaświadczenia.

Biuro Tłumaczeń Specjalistycznych Advance

tłumaczenia tekstów
tłumaczenia tekstów

Każda działalność tłumaczy przysięgłych nie ogranicza się wyłącznie do tłumaczenia dokumentów. Jest on bowiem również uprawniony do wykonywania tłumaczeń ustnych, chociażby w czasie czynności urzędowych, wymagających tłumaczenia w czasie rzeczywistym słów, wypowiadanych przez uczestników, np. w czasie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Artykuł pochodzi od profesjonalnie działającego Biura Tłumaczeń Advance.

Darmowe ogłoszenia, dodawanie ogłoszeń, nieruchomości, praca, motoryzacja i firmy oraz usługi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.